اخبار نمایشگاه

رئیس مرکز ملی فضای مجازی : باید بتوانیم سهم اقتصاد فضای مجازی را از اقتصاد کشور بالاتر ببریم

صدا و سیما می تواند فضای مجازی سازگار با اسلام تببین کند
محمد حسن انتظاری، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در حاشیه آئین گشایش بیستمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) درباره اهمیت این نمایشگاه گفت: با توجه به آنکه ما در عصر ارتباطات هستیم و وارد فضای مجازی می‌شویم؛ لزوم توجه به ارتباطات و فناوری اطلاعات بیش از گذشته آشکار است.
به گزارش ستاد اطلاع رسانی بیستمین نمایشگاه بین المللی الکامپ  ، وی ادامه داد: طبیعی ا‌ست که به سبب تسریع در حرکت اقتصاد و فرهنگ و مسائل اجتماعی در فضای مجازی و به تبع آن سرعت انتقال اطلاعات بررسی و پرداختن به فناوری نوین ارتباطی حایز اهمیت بسیار است. از همین روی  برگزاری نمایشگاه‌هایی چون الکامپ در این راستا برای ما حایز اهمیت بسیار است.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی ادامه داد:  باید بتوانیم سهم اقتصاد فضای مجازی را از اقتصاد کشور بالاتر ببریم. نمایشگاه نظیر الکامپ می‌تواند ما را در مسیر دستیابی به اهداف ملی یاری کند.
وی افزود: غالب شرکت‌هایی که در الکامپ بیستم حضور دارند، در ایران نمایندگی دارند و یا برنامه های مشخصی برای شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی دارند. 
 دبیر شورای عالی فضای مجازی ادامه داد: به باور من با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های الکامپ  باید حضور جدی و مهمی در عرصه بین الملل داشته باشیم.
وی با اشاره به این نکته که نیاز است تا تغییراتی در شرایط کنونی ایجاد شود افزود: وضعیت فعلی مطلوب نیست و باید برای رسیدن به جایگاه واقعی الکامپ در عرصه بین‌المللی تلاش کنیم.
انتظاری با اشاره به نقش اثرگذار وزارت امور خارجه در این راستا تاکید کرد: باید برنامه حضور در اقتصاد بین المللی را در دستور کار قرار داده و نقش خود را در تصیم‌گیری بین المللی  تقویت کنیم. در این راستا نیازمند همگرایی ملی هستیم که به همین منظور در حال تدوین برنامه آن هستیم.
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی