اخبار نمایشگاه

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: توسعه فناوری های نوین ، درجه رفاه اجتماعی را بالاتر می بردبرگزاری نمایشگاه الکامپ٬ هم برای افراد فعال در این حوزه از این جهت که کارشان را ارزیابی می کنند و هم برای آشنایی مردم با فناوریهای نوین از اهمیت بسیاری برخوردار است. «علی جنتی» ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با ستاد خبری بیستمین نمایشگاه بین المللی الکامپ درباره برگزاری این نمایشگاه و نقش آن در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور٬ بیان کرد: هر چه فناوری اطلاعات و ارتباطات توسعه بیابد٬ مردم  امور روزمره زندگی شخصی و اجتماعی خود را راحت تر انجام می دهند و درجه رفاه اجتماعی نیز بالاتر می رود.
جنتی با اشاره به مرتفع شدن نیازهای ارتباطی و اطلاعاتی با استفاده از دستگاههای هوشمند٬ گفت: لازم است به این نکته اشاره کنم که هر چه اپلیکیشن های قابل استفاده روی موبایلها و تبلتها گسترش پیدا کند طبیعتا نیازهایی چون مراجعه به خارج  از منزل و محل کارنیز کمتر می شود.

وی در ادامه ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه الکامپ٬ افزود: دست اندرکاران این نمایشگاه کار بسیار ارزشمندی انجام دادند و زحمات زیادی طی مدت کوتاهی کشیدند که امید می رود بازخورد نمایشگاه و استقبال از آن زحمات آنها را جبران کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  درباره راه اندازی شبکه ملی فرهنگ و مشارکت این وزارتخانه در این موضوع گفت: بحث شبکه ملی فرهنگ با مشارکت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه دیجیتال و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه محتوایی فعال شده است.
جنتی اظهار امیدواری کرد: این شبکه مجازی به گونه ای تغذیه شود که انچه اطلاعات در حوزه علم و فرهنگ در کشور موجود است٬ قابل دسترس برای عموم مردم نیز باشد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی