اخبار نمایشگاه

جلالی پور در آیین گشایش الکامپ بیستم : با سرمایه گذاری مناسب می توان بازار کار قابل توجهی در حوزه ای تی سی ایجاد کرد

به گزارش ستاد خبری بیستمین  نمایشگاه الکامپ ،وی با بیان اینکه دغدغه اصلی اتاق بازرگانی برای برگزاری نمایشگاه الکامپ  ایجاد اشتغال است افزود: در حال حاضر فارغ التحصیلان دهه شصت و هفتاد بعد از فارغ تحصیلی نیاز به بازار کار دارند که در حوزه ای تی سی با وجود نیرو های مجرب و با استعداد و تحریم های موجود در کشور فضا و بازار کار بسیار است.
جلالی پور با بیان اینکه تحریم های موجود اجازه نداده است سرمایه گذاری مناسبی توسط دولت در این زمینه صورت گیرد اظهار داشت: کشور هند الگوی خوبی در زمینه رشد و پیشرفت در  زمینه ای تی سی است که توانسته با  سرمایه گذاری مناسب فعالیت های گسترده ای در زمینه  ی نرم افزار و سخت افزار انجام دهد.
وی در ادامه با بیان اینکه در بخش های مختلف صنعت با سیصد میلیون یورو سرمایه گذاری در کنار دغدغه های زیست محیطی برای سیصد نفر ایجاد شغل می شود گفت: مزیت ای تی سی این است که دغدغه ای از بابت  آسیب به محیط زیست وجود ندارد و با سرمایه کمتر می توان بازار کار بیشتری را فراهم کرد.
جلالی پور با انتقاد از وزیر ارتباطات که در شروع کارش از مشارکت این سازمان در فضای  ای تی سی سخن گفته بود اما در عمل این موضوع را محقق نکرد، افزود: امروزه قدرت کشورها  به توسعه در بخش های نرم  افزاری و سخت افزاری این حوزه است که این موضوع یکی از دغدغه های اتاق بازرگانی نیز می باشد.
عضو هیات ریسه اتاق بازرگانی با بیان اینکه امید است بعد از برداشته شدن تحریم ها دولت سرمایه گذاری قابل توجهی در این حوزه انجام دهد اظهار داشت: اکنون باید  ای تی سی در تمامی بخش ها از جمله امنیتی ، درمان، حمل و نقل،  اقتصادی و بانکداری حضور پر رنگ داشته باشد .
وی  افزود:  حضور شرکت جی تکس امارات در بیستمین دوره  نمایشگاه بین المللی الکامپ بیانگر ارتباط بین المللی صنعت ای تی سی در ایران و سایر کشور های  منطقه و جهان است .
جلالی پور در پایان با بیان ایکه از نظر استعدادی استیو جابز های زیادی در ایران وجود دارد گفت: در کشور ما از نظر نیروی انسانی و استعداد سرمایه های زیادی و جود دارد که  دولت باید از نظر اقتصادی و حمایتی به  آنها کمک کند تا بتوانند این صنعت رشد و نمو  پیدا کند.  
گفتنی است که بیستمین جشنواره الکامپ از 16 تا 19 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی