اخبار نمایشگاه

شعار بیستمین نمایشگاه الکامپ؛ همه چیز، اینترنتی

"همه چیز، اینترنتی" یا IoT(Internet of things) به عنوان شعار بیستمین نمایشگاه الکامپ در نظر گرفته شده است.
در حال حاضر بحث اینترنت کالا در دنیا مطرح است. یعنی صحبت از این است که در آینده همه چیز یک آدرس آی پی داشته و به اینترنت متصل باشد.
به گزارش ستاد خبری بیستمین نمایشگاه الکامپ "افشین کلاهی"، نائب رئیس مجمع تشکل های فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران ضمن بیان این خبر در خصوص مفهوم این شعار اظهار داشت: "Internet of things" امروزه یکی از محورهای اصلی توسعه جوامع در حوزه فناوری اطلاعات، توسعه ی اقتصاد، توسعه فرهنگ، توسعه نقل و انتقالات، توسعه ارتباطات بین المللی و افزایش رفاه تلقی می شود.
وی افزود: بحث اینترنت کالا به این معنا است که در تمام اشیا این قابلیت وجود دارد که به یک شبکه عظیم متصل شوند و شما می توانید اشیا را جاندار کنید. یعنی هر شئی می تواند از خود تماسی بفرستد و یا تماسی بپذیرد و اطلاعات تبادل کند.
وی ادامه داد: به عنوان مثال شما یک یخچال دارید که به پریز برق متصل است و موادی داخلش است را خنک می کند. اما در مفهوم" Internet of things" این یخچال محصولی می شود که خودش به یک شبکه بزرگ متصل است و می تواند خالی و پر شدنش را از طریق اینترنت انتقال دهد و یا خودش میزان مواد داخلی اش را به صورت اتوماتیک سفارش دهد.
این عضو شرکت کنندگان نمایشگاه الکامپ ادامه داد: این مفهوم در حوزه نقل و انتقالات و یا تصادفات می تواند خیلی موثر باشد. به این صورت که خودرو خودش به اینترنت متصل است و به محض اینکه تصادفی رخ دهد تصادف و موقعیت جغرافیایی اش را به پلیس و اورژانس اطلاع می دهد و از طریق شبکه به یکدیگر تبادل اطلاعات دارند.
گفتنی است بیستمین نمایشگاه الکامپ از تاریخ 16 تا 19 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی