اخبار نمایشگاه

ارایه مشاوره و ثبت نام جویندگان کار در نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال


سامانه الکترونیک اطلاع رسانی بازار کار موسوم به «سابک» قابلیت نمایش جستجوی لحظه ای و بهنگام فرصت های شغلی و کارجویان ثبت نام شده در کاریابی های عضو سامانه را دارد و در عین حال،قابلیت اختصاص خدمت رسانی هر دستگاه از این کیوسک ها براساس داده های گروهی از کاریابی ها و یا یک کاریابی خاص را بنا به درخواست دارد.
به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس مرکز اطلاع رسانی بازارکار جهاد دانشگاهی با بیان اینکه این مرکز از سال 83 فعالیت خود را آغاز کرده است،گفت:با توجه به اینکه اشتغال فارغ التحصیلان بحثی بسیار مهم و همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است،این مرکز در طول 10 سال فعالیت خود همواره به دنبال تسهیل ارتباط بین کارفرما و کارجو بوده است.
سیدکاظم حسینی با بیان اینکه همه دولت ها به نوعی با معضل بیکاری مواجه هسنتد،افزود:این مرکز فعالیت های متنوع و گسترده ای را برای برطرف کردن این معضل تعریف و ساماندهی کرده است.
وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر 700 هزار فارغ التحصیل دانشگاهی در سایت www.bazarekar.ir ثبت نام کرده اند،گفت:تمامی فارغ التحصیلان از خدمات رایگان اعلام فرصت ها و زمینه های شغلی و همچنین حضور رایگان در نشست های تخصصی اشتغال و کارآفرینی برخوردار هستند.
حسینی تلفن گویا،پیامک و ایمیل را از خدمات رایگان دیگر این موسسه دانست و افزود:در حال حاضر 17هزار کارفرما در سایت ثبت نام کرده اند و این مرکز در تلاش است تا این کارفرمایان و کارجویان را به هم لینک دهد.
 وی در ادامه با بیان اینکه تمامی اطلاعات کارجویان طبقه بندی شده است،گفت:این مرکز به تمامی کارفرمایان در هر عنوان و رشته که خواهان جذب نیرو هستند چه به صورت بومی و چه غیر بومی خدمت ارائه می کند.
امیرعلی بینام سرپرست آموزش این مرکز  نیز گفت:مرکز تخصصی آموزش های کوتاه مدت بازارکار، آموزش هایی را در زمینه های مختلف به کارجویان ارائه می کند تا بتوانند مهارت های لازم را در زمینه های مختلف بدست آورند.
وی در ادامه افزود:تمامی بخشنامه ها،آیین نامه ها،اخبار و تسهیلات بانکی هم در قالب نشریه بازارکار و هم در قالب سایت برای مخاطبان قابل ارائه است.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی