اخبار نمایشگاه

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خبر داد: حمایت موسسه کار وتأمین اجتماعی از نرم افزارهای کاریابی، توسعه بازار کار و روابط کار


موسسه کار وتأمین اجتماعی موسسه ای است که در زمینه توسعه دانش اجتماعی کار فعالیت می کند و از نرم افزارهای کاریابی، توسعه بازار کار و روابط کار حمایت می کند وبه دنبال این است که تعاونی دانش بنیان در زمینه فناوری اطلاعات را گسترش دهد و همچنین تقویت خوشه کسب و کار را در زمینه فناوری اطلاعات در دستورکار خود قرار داده است.
به گزارش ستاد خبری نمایشگاهITDMEX ، محمدرضا سپهری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزاری نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال را حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان دانست وافزود: در بحث اقتصاد دانش بنیان فناوری اطلاعات نقش مهمی دارد. اقتصاد ما اقتصاد متکی بر منابع است و باید به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کنیم.
وی در ادامه افزود: در بحث اقتصاد دانش بنیان ، 4 عنصر اصلی سخت افزار، نرم افزار، شبکه و زیرساخت مطرح است، این نمایشگاه محیطی است که این 4 عنصر را به هم متصل می کند و محصولاتی که در آن عرضه می شود باعث می شود پایه های اقتصاد دانش بنیان شکل بگیرد.
رییس موسسه کار و تأمین اجتماعی درباره ضرورت برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال  گفت:نمایشگاه محیط مناسبی برای فعالان حوزه فناوری اطلاعات است که محصولات خود را عرضه کنند و ارتباطات شبکه ای برقرار کنند.
وی در ادامه افزود: با توجه به  سیاست های مقام معظم رهبری در زمینه  اقتصاد مقاومتی که یکی از ابزارها و پایه­های آن، توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات است، برگزاری این نمایشگاه زمینه تبادل دانش،تجربیات و ارتباطات بین شرکتها ی خصوصی و سازمان های دولتی را فراهم می کند.
وی درباره نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری این نمایشگاه گفت: اقدامی که  این وزارتخانه در برگزاری این نمایشگاه داشته، شایسته و قابل تقدیر است؛ اما مشارکت بخش خصوصی باید بیشتر شود؛ زیرا برگزاری نمایشگاه فقط توسط دولت نمی تواند پاسخگوی نیاز جامعه باشد.
سپهری افزود: وزارت ارشاد باید سیاستگذار،نظارت کننده و هماهنگ کننده باشد و همچنین استانداردها را تدوین و تمام فعالیت های اجرایی را به بخش خصوصی واگذار کند.
وی در پایان درباره استقبال مردم از نمایشگاه گفت:مردم اطلاع کافی از برگزاری نمایشگاه ندارند باید از طریق مراکز آموزشی پژوهشی، مطبوعات، شبکه های اجتماعی،  رسانه ملی و ... اطلاع رسانی شود تا مردم به خصوص قشر جوان از این نمایشگاه بازدید کنند.
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی