اخبار نمایشگاه

نهاوندیان:نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، فرصتی مغتنم برای توانمندی‌های نخبگان علمی کشور است

به گزارش ستاد خبری نمایشگاهITDMEX ، "محمد نهاوندیان" رییس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری صبح امروز به مناسبت آغاز به کار دومین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال پیام صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است:
در فضای پیچیدۀ ارتباطات و اطلاعات دنیای امروز، برگزاری نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، فرصتی مغتنم برای توانمندی‌های نخبگان علمی کشور در این عرصۀ گسترده و تاثیر گذار است.
خوشبختانه امروز با حضور فعال و خلاق تلاشگران حوزۀ اطلاعات و رسانه‌های کشور در زمینه توسعۀ شبکۀ ملی و ارائه خدمات الکترونیکی به مردم، اتفاقات نوید بخش و امید آفرینی روی داده است. انتشار مقالات و کتاب‌ها، تشکیل نمایشگاه‌ها و برگزاری همایش‌های مستمر و گوناگون اخیر در حوزۀ فناوری اطلاعات در سطح کشور، همگی گویای موفقیت اقداماتی است که دولت تدبیر و امید در مسیر رسیدن به اهداف و اولویت‌های مذکور در سند نقشۀ جامع علمی کشور، پیش روی دارد.
بی شک، نگاه راهبردی، اعتلای اخلاق و معنویت در سطح ملی و دستیابی به جامعه و اقتصاد دانش بنیان و همچنین نیل به توسعه و پیشرفت پایدار، درون‌ زا و متوازن، از طریق معماری شبکۀ ملی ضروری است نقص‌ها و کاستی‌های این شبکه، اصلاح و رفع شود و شبکه فیبر، سطح امکانات انتقال دیتا و سطح شبکۀ ملی IP کشور که سطح  زیرساختی فضای تبادل اطلاعات در دنیای مجازی را تشکیل می دهند، به شکلی مطلوبی و شایسته ارتقاء یابند.
همچنین انتظار می رود اجرای برنامه‌هایی که بر محور دولت الکترونیک برای توسعه خدمت رسانی به مردم شریف و کاربردهای فناوری اطلاعت تدوین شده، با سرعت، دقت و ابتکار، وجهه همت و همۀ متخصصان، کارشناسان و زحمتکشان صدیق این حوزه قرا گیرد.
امید است این نمایشگاه با بهره گیری از تجارب علمی و عملی حوزه‌های مختلف ارتباطات، اطلاعات و رسانه، بتواند نشاط بخش این حوزه باشد و در راه پیشبرد، بهره‌وری و شکوفایی علمی و ظرفیت سازی برای توسعۀ فناوری و گسترش مرزهای دانش، همراه با پاسخ به نیاز های کشور و آموزش و تربیت جامعه‌ای کارآفرین، توانمند و خلاق به وجود آید.
ضمن قدردانی این حرکت موثر، آرزوی توفیق بیشتر دست اندرکاران آن را از خداوند بزرگ خواهانم

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی