اخبار نمایشگاه

طلایی: نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با شعار زندگی هوشمند ، توسعه اقتصاد و فرهنگ نماد همگرایی است


رئیس هیات مدیره مجمع تشکلهای فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در افتتاحیه دومین نمایشگاه فناوری اطلاعات و فناوری و رسانه های دیجیتال ضمن تشکر از تمامی افراد و سازمانهای که در برگزاری این نمایشگاه همکاری کردند گفت :این نمایشگاه با شعار زندگی هوشمند،توسعه اقتصاد و فرهنگ بعنوان نماد همگرایی فناوری ،فرهنگ و اقتصاد به صورت رسمی آغاز به کار می نماید.
محمد رضا طلایی با بیان اهمیت اشاعه فناوری اطلاعات و ارتباطات ،طی دو دهه اخیر گفت : اغلب کشورها وصاحب نظران اقتصادی فناوری اطلاعات را لازمه پیشرفت سریع کشورهای در حال توسعه می دانند.
وی در ادامه  درباره اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت:کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در کسب و کار بنگاههای اقتصادی موجب کاهش هزینه ها و اتلاف منابع و همچنبن بهبود کیفیت و ارتقا بهره وری بهره وری سیستم ها می شود و می تواند به مزیتی استراتژیک برای بنگاه ها تبدیل شود و موجبات ظهور بازارهای جدید و بهبود متغییرهای خرد و کلان اقتصادی را فراهم سازد.
وی در ادامه افزود: فناوری اطلاعات تاثیر بسزایی در نظام رتبه بندی بین المللی کشورها گذاشته است و ملاک سنجش سطح ارتقای آنها می باشد بطوریکه کشورها دارای اطلاعات کمتر در رده پایین تری نسبت به کشورهای دیگر قرار دارند.
وی با بیان انک کشور ما با توجه به تاریخ کهن ایرانی – اسلامی از جایگاه ویژه ای در جهان برخوردار می باشد گفت : کشور با بهره برداری از فناوری اطلاعات و ارتباطات می تواند به رشد و شکوفایی دست یابد.
وی در ادامه افزود:همگرایی فناوری ،فرهنگ و اقتصاد در سال اقتصاد و فرهنگ بهترین مکانیزم اشعه اقتصادی منطبق با اصول و ارزش های فرهنگی و همچنین تحکیم مبانی فرهنگ در کسب و کار اقتصادی می باشد ودر نتیجه افزایش تولید،اشتغل و بهره برداری را به دنبال خواهد داشت .
وی در پایان از تمام مهمانان حاضر در نمایشگاه، سازمانها و حامیان نمایشگاه تشکر کرد.
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی