اخبار نمایشگاه

گفت و گو با آقاي شكر خداي در راستای رتبه‌بندي شركت‌هاي حاضر در نمايشگاهITDMEX2014

دبير جشنواره ملي بهره‌وري در راستاي رتبه‌بندي شركت‌هاي حاضر در نمايشگاه فناوري اطلاعات و رسانه های دیجیتال:رتبه بندي عملكرد سازمان‌ها و نهادها عدالت در اقتصاد را به دنبال دارد. رتبه‌بندي عملكرد سازمان‌ها و نهادهاي دولتي و خصوصي و محصولات و خدمات و متخصصین بر اساس شاخص‌هاي مشخص شده، عدالت در اقتصاد كشور را به دنبال دارد و اين اقدام به عنوان مسيري راه‌گشا براي نهادينه كردن عدالت در جامعه است.

به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، "فرشيدشكر‌خدايي" دبير جشنواره ملي بهره‌وري و مسوول رتبه‌بندي اتاق بازرگاني ايران با بيان اين مطلب گفت: در دومين نمايشگاه بين‌المللي فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال با نظارت داوران برجسته و متخصص در اين حوزه شركت‌هاي حاضر در نمايشگاه و غرفه هاي آن رتبه‌بندي مي شوند.

وي افزود: اين رتبه‌بندي بر اساس شاخص‌هاي مختلف از جمله "نظر بازديدكنندگان"،شاخص‌هاي بين‌المللي" و... ارزيابي مي‌شود و شركت‌ها و غرفه‌هاي حاضر رتبه كيفي دريافت مي كنند.

دبير جشنواره ملي بهره‌وري ادامه داد: علاوه بر شاخص‌هاي داخلي براي رتبه‌بندي شركت‌هاي حاضر در نمايشگاه بايد بر شاخص‌هاي بين‌المللي نيز توجهي ويژه داشت.زيرا اگر ارزيابي‌ها بر اساس رتبه بندي  به صورت جهاني باشد فاصله فضای  رقابت در كشور با فضاي بين المللي نيز مشخص مي شود و اين به پيشرفت كشور در اين بخش كمك بيشتري مي‌كند.

وي گفت: هميشه در رتبه بندي‌ها غیرشفاف‌ها كساني هستند كه مخالفت مي‌كنند و ازآن هراس دارند ولي بدون تمرکز به اين نوع نگاه‌ها مي‌توان از طریق رتبه بندی عادلانه و شفاف به توسعه مفهوم واقعي عدالت نزديك شد.

مسوول رتبه‌بندي اتاق بازرگاني ايران با اشاره به برخي اقدامات جشنواره ملي بهره‌وري ادامه داد: تمركز اين جشنواره بيشتر بر روي بنگاه‌هاي اقتصادي است و در دومين نمايشگاه بين‌المللي فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال همكاري نزديك دارد.

وي افزود: از جمله شاخص‌هاي جشنواره ملي بهره‌وري در معرفي بنگاه‌هاي برتر، بررسي عملكرد بنگاه‌هاي اقتصادي است كه در حوزه‌هاي مختلف مانند "تجربيات موفق"، "ارتقای شاخص های بهره‌وری"، "خلاقيت و نوآوري"، "بهينه‌كاوي" و غیره فعال هستند و در صورت كسب اين شاخص‌ها در مراسم روز ملي بهره‌وري، تنديس ملي بهره‌وری دريافت مي‌كنند.

شكرخدايي با اشاره بر محوريت بخش خصوصي در جشنواره ملي بهر‌وري گفت: امسال در دومين نمايشگاه بين‌المللي فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال براساس تفاهم نامه امضا شده با جشنواره‌ ملی بهره وری، فعالان حوزه فناوري اطلاعات و رسانه های دیجیتال به صورت مستقل رتبه بندی خواهند شد.

وي افزود: رتبه بندي كيفي شركت‌هاي حاضر در دومين نمايشگاه‌ بين‌المللي فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال به نوعي به كيفيت خدمات و فرايندهاي توليد درحوزه IT كشور كمك به سزايي خواهد كرد.

عضو شوراي سیاستگذاری جايزه ملي كيفيت ايران گفت: در تمام دنيا رتبه‌بندي در عملكرد شركت‌ها و مراكز مختلف باعث رقابت شده و موجب توانمندي در حوزه‌هاي مختلف مي شود ولي متاسفانه در كشور ما موضوع رقابت به فراموشي سپرده شده است زيرا در رتبه‌بندي‌ها، حداقل‌ها را در نظر مي‌گيرند.
وي ادامه داد: اگر نظام‌هاي رتبه بندي در حوزه‌هاي مختلف وجود داشته باشد بايداز شركت‌ها و نهادهايي كه عملكرد شايسته و علمي داشته‌اند؛ حمايت شود زيرا مفهوم رتبه موجب ارتقاي رقابت مي‌شود.

نايب رييس انجمن مديريت كيفيت ايران گفت: با توجه به سياست‌هاي توسعه كشور و قوانين بالا دستي و با محوريت بخش خصوصي،‌بايد همگي سعي كنيم تا نظام رتبه‌بندي در كشور نهادينه شود زيرا از اين طريق هر چيزي بر اساس عدالت در جاي خود قرار مي‌گيرد و به اندازه قدرت و توان علمي و اجرايي‌اش شايسته دريافت رتبه و جايگاه مي‌شود.

دومين نمايشگاه بين‌المللي فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال از 15 تا 18شهريور ماه سال جاري در محل دايمي نمايشگاه هاي بين‌المللي تهران با حضور شركت‌هاي داخلي و نمايندگي‌هاي شركت‌هاي خارجي برگزار مي‌شود.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی