اخبار نمایشگاه

مطرح شدن برندسازی در دومین نشست شورای سیاستگذاری نمایشگاه فناوری اطلاعات

دومین نشست شوراي سياست‌گذاري نمايشگاه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال با محوریت تعیین شعار نمایشگاه و نیز نحوه حضور و مشارکت بنگاه های تازه تاسیس و نوآور
دومین نشست شوراي سياست‌گذاري نمايشگاه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال با محوریت تعیین شعار نمایشگاه و نیز نحوه حضور و مشارکت بنگاه های تازه تاسیس و نوآور در حوزه فناوری اطلاعات در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد. در این نشست، تشکل های فعال حوزه و نمایندگان بنگاه های اقتصادی به بیان دیدگاه های خود در موضوعات فوق پرداختند و همکاری بیشتر دولت در این حوزه را خواستار شدند.
به گزارش روابط عمومی مجمع تشکل های فناوری اطلاعات ایران، هومن حاجي پور، مديركل امور تشكل‌هاي اتاق ايران، در این نشست، سطح تأثيرگذاري نمايشگاه‌هاي ايران را نامطلوب ارزيابي و تاکید کرد که اتاق بازرگانی ايران در پي افزایش این سطح با ایجاد همگرايي و هماهنگی بين نهادهاي مختلف است.
رییس شورای سیاست گذاری نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با تاکید بر اینکه «نمايشگاه‌هاي بين‌المللي ايران بايد به يك برند تبديل شوند»، از برگزاری جلساتی در این زمینه با دو ارگان اصلی تصمیم ساز از جمله سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان سهامي نمايشگاه‌ها خبر داد.
مديركل امور تشكل‌هاي اتاق ايران در ادامه، يكي از چالش‌هاي جدي اقتصاد ايران را حضور پر رنگ دولت در اغلب حوزه‌ها دانست و توضیح داد: هميشه بخش خصوصي با نگاهي انتقادي نسبت به قدرت دولت در حوزه‌هاي مختلف نگريسته است؛ اما حال كه اتاق ايران به عنوان پارلمان بخش خصوصي فعال‌تر از گذشته شده، بايد از این موقعيت بهره گرفت و تعامل و همگرايي را در بین بخش های مختلف اقتصاد کشور تقویت کرد؛ البته اتاق نمي خواهد جا پاي دولت بگذارد و از موقعيت پيش آمده سوءاستفاده كند و در همه بخش هاي سياست گذاري، اجرا و نظارت فعال شود، بلكه معتقد است بايد از همه ظرفيت هاي موجود در راستاي بهتر شدن شرايط و از بين بردن زمينه هاي فساد اقتصادی بهره برد.
حاجي پور يادآور شد: با همين رویكرد مشاركتي، تصميم گرفته شد كه شوراي سياست گذاري نمايشگاه فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال را در اتاق تشكيل دهيم که در اين شورا، نمايندگان همه دستگاه هاي دولتي مربوط و نهادهاي بخش خصوصی حضور دارند.
استقبال وزارت ارشاد از برگزاری نمایشگاه
در این نشست همچنین محمدرضا طلایی، رییس مجمع تشکل های فناوری اطلاعات ایران و مجری برگزاری نمایشگاه، از تشکیل دبیرخانه دائمی نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در اتاق بازرگانی ایران خبر داد.
عضو اتاق ایران و عضو شورای سیاستگذاری نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در عین حال، با اشاره به استقبال علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری این نمایشگاه با ظرفیت های موجود، بر افزایش تعامل بخش خصوصی و دولت برای شکل گیری هرچه بهتر این نمایشگاه تاکید کرد و از حمایت نهادهای دیگری چون شورای عالی فضای مجازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران از نمایشگاه مذکور خبر داد.
وی همچنین بر ضرورت تعیین شعار نمایشگاه هم راستا با منویات مقام معظم رهبری و شعار امسال تاکید کرد تا از این مسیر، هماهنگی دستگاه ها در تحقق شعار موصوف، بیشتر از پیش باشد.
زندگی هوشمند؛ محور نمایشگاه امسال
در ادامه، اعضاي شوراي سياست گذاري نیز با تایید این نکته، گفتند که با عنايت به شعار سال 93 كه فرهنگ و اقتصاد را در كنار يكديگر ديده، بايد در اين نمايشگاه نیز موضوع پروتکل «اقتصاد فضای مجازی با رویکرد فرهنگ بومی» لحاظ شود.
اعضای شورا در عین حال با اشاره به ضعف فرهنگی موجود در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی، تاکید کردند که باید در تعیین شعار نمایشگاه امسال، علاوه بر ضروریات «زندگی هوشمند»، بحث فرهنگ سازی فضای مجازی نیز دیده شود.
بر اساس این گزارش، نخستین دور نمايشگاه فناوري و رسانه هاي ديجيتال، سال گذشته، با توجه به احساس نیاز نسبت به ضرورت برگزاری چنین نمایشگاهی برگزار شد که با توجه به نتايج قابل قبول دور اول و تأييد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، اين نمايشگاه قرار است براي دومين سال متوالي نيز از سوی مجمع تشکل های فناوری اطلاعات و با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ايران، از 15 تا 18 شهريورماه در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران برگزار شود.
نکته قابل تامل این دور نمایشگاه، تقویت حضور و مشارکت بخش خصوصی فعال در حوزه فناوری اطلاعات در مشارکت با نهادهای دولتی، با هدف تسهیل شرایط فعالیت اقتصادی در این حوزه است.
سومین نشست شورای سیاست گذاری نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، دو هفته دیگر، با محوریت نهایی کردن شعار نمایشگاه و تدوین نهایی الگوی مشارکت بنگاه های تازه و تاسیس و نوآور در نمایشگاه برگزار خواهد شد.

گزارش تصویری

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی