اخبار نمایشگاه

وزارت ارشاد به دنبال حل مسائل حوزه فناوری اطلاعات

همزمان با امضای منشور همکاری فی مابین اتاق ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر ارشاد اعلام کرد: وزارت ارشاد هر گونه همکاری برای حل معضلات صنعت فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال را انجام خواهد داد.  
علی جنتی در نشستی که در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران با غلامحسین شافعی، رییس اتاق داشت، ضمن بیان مطلب فوق، از بخش خصوصی خواست که ریز مشکلات و موانع دست و پاگیر حوزه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال را تهیه کند و مستقیما به دست شخص وزیر برساند.  

وزیر ارشاد همچنین با اعلام اینکه وزارت ارشاد از پتانسیل بخش خصوصی برای برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره ها استفاده خواهد کرد و هر کجا که بخش خصوصی از توانمندی لازم برخوردار است، باید وزارت ارشاد را حمایت کند، نمونه موفق همکاری میان وزارت ارشاد در بهره گیری از توان بخش خصوصی را، برگزاری نمایشگاه اسفندماه پارسال فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ذکر کرد و با اشاره به نکات مثبت برگزاری این نمایشگاه، حمایت خویش از نمایشگاه سال جاری را اعلام نمود.

در این نشست که با حضور هیات رییسه اتاق ایران، روسای اتاق ها و روسای تشکل های مرتبط با فرهنگ و هنر و فناوری اطلاعات برگزار شد، رییس مجمع تشکل های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران نیز اعلام کرد که این پتانسیل در بخش خصوصی در حوزه ICT وجود دارد که مانند سال گذشته که نمایشگاهی را در کمتر از یک ماه با حضور 164 شرکت برگزار کرد، امسال نیز با قوت بیشتر برگزار کند. محمدرضا طلایی گفت: ما خواستار تدوین نقشه راه توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با تشکیل یک کارگروه مشترک میان اتاق ایران و وزارت ارشاد هستیم.
وی با بیان اینکه نمایشگاه شهریور ماه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و با مدیریت اتاق بازرگانی ایران برگزار می شود، از تشکیل شورای سیاستگزاری این نمایشگاه در اتاق ایران خبر داد. 

گزارش تصویری

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی